طرز تهیه باقلوای شیر

طرز تهیه باقلوای شیر

باقلوای شیر مواد لازم: آرد: ۵۰۰ گرم نمک: ۱ قاشق سوپخوری آب: ۱ پیمانه تخم مرغ: ۴ عدد آب لیموی تازه: ۱ قاشق سوپخوری آرد ذرت: حدود ۴۰۰ گرم کره: ۲۵۰ گرم برای مالیدن روی خمیر بادام پرک شده: ۳۰۰ گرم

یکشنبه 2 دی 1397
8073

باقلوای شیر

مواد لازم برای تهیه باقلوا :

آرد: ۵۰۰ گرم

نمک: ۱ قاشق سوپخوری

آب: ۱ پیمانه

تخم مرغ: ۴ عدد

آب لیموی تازه: ۱ قاشق سوپخوری

آرد ذرت: حدود ۴۰۰ گرم

کره: ۲۵۰ گرم برای مالیدن روی خمیر

بادام پرک شده: ۳۰۰ گرم

مواد لازم برای تهیه شیره:

شير: ۲ پیمانه

شکر: ۶۰۰ گرم

پسته: مقداری برای تزیین.

طرز تهیه باقلوای شیر:

 ارد را روی میز الک کنید و در مرکز آن یک گودی ایجاد کنید. نمک و یک پیمانه آب (۲۵۰ میلی لیتر) را همراه تخم مرغ ها و آب لیموی تازه به آرد اضافه کنید. تمام مواد را مخلوط کنید تا خمیر صاف، نرم و یکدستی درست شود. سپس خمیر را به شکل توپ در آورید و رویش را با دستمال بپوشانید تا ۱۰ دقیقه استراحت کند. بعد خمیر را لوله کرده و به هشت قسمت مساوی تقسیم کنید. هر کدام از قسمت ها را جداگانه ورز دهید. روی میز را کاملا با آرد ذرت بپوشانید و هر کدام از قسمت های خمیر را به قطر ۲۰ سانتیمتر باز کنید. خمیرها را کاملا به آرد ذرت آغشته کنید و دوباره با یک دستمال برای ۵ دقیقه روی آن را بپوشاند. در این مرحله، خمیرها را ۴ تا ۴ تا روی هم قرار دهید و با وردنه با کند سپس هر کدام را جداگانه وردنه بکشید تا به صورت یک لواش کاملا نازک درآید. یک سینی ۲۵ در ۳۵ سانتیمتری را با کره آب شده (۲۵۰ گرم) چرب کنید. یک لایه از خمیر را کف سینی پهن کنید. روی خمیر را کاملا كره بمالید. سه لایه دیگر خمیر را روی آن قرار دهید و لابه لای هر ردیف کره بمالید. سپس روی لایه چهارم را کره بمالید و بادام پرک شده روی آن بپاشید. چهار لایه دیگر خمیر را به همین ترتیب روی بادام قرار دهید و روی هر لایه را نیز کره بمالید. بعد از قرار دادن آخرین لایه، خمیر را به صورت مربع مربع برش بزنید و باقیمانده کره آب شده را روی خمیر بریزید. سینی خمیرها را ۴۰ دقیقه داخل فری با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا بپزد. بعد از پخت، سینی را از فر خارج کنید و شيرة آماده را روی آن بریزید.

طرز تهیه شیره :

شیر و شکر را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و شکر کاملا حل شود. سپس مخلوط را از روی حرارت بردارید و روی باقلوای آماده بریزید و پسته را روی آن بپاشید.

خرید باقلوا

نظر بدهید